+++ PROMOCJA PRZEDŁUŻONA: 15 lat rabatu jubileuszowego TOPREGAL również w maju: 15% więcej - możliwość zaoszczędzenia nawet 58%! +++

Produkty
09.07.2021

Uroczyste położenie kamienia węgielnego w nowym parku przemysłowym Berlin-Szczecin: rodzinne przedsiębiorstwo TOPREGAL osiedla się w Pasewalku

Pasewalk, 09.07.2021 r. Pierwszym inwestorem w nowym Parku Przemysłowym Berlin-Szczecin jest rodzinne przedsiębiorstwo TOPREGAL GmbH, działające w całej Europie. Firma z siedzibą w Filderstadt koło Stuttgartu produkuje i sprzedaje systemy regałowe do komercyjnego przechowywania oraz produkty do wyposażenia fabryk. W nowej lokalizacji w Pasewalku na łącznej powierzchni 20.000 metrów kwadratowych odbywać się będzie w przyszłości produkcja, naprawy, magazynowanie i wysyłka do Europy Północnej i Wschodniej.

"Nowy obszar przemysłowy jest bardzo dobrze zlokalizowany pod względem transportowym i strategicznym - zarówno do obsługi północno-wschodniej części republiki, jak i Skandynawii oraz Europy Wschodniej. Dlatego postanowiliśmy zbudować tutaj zupełnie nową siedzibę firmy zgodnie z naszymi życzeniami i pomysłami. Z 30 nowymi miejscami pracy w obszarze magazynowania, logistyki i administracji na początek będziemy mogli zapewnić dodatkowe wsparcie dla lokalnej struktury" - mówi Jürgen Effner, właściciel firmy TOPREGAL GmbH.

TOPREGAL zlecił firmie budowlano-usługowej GOLDBECK planowanie i budowę nowej hali logistyczno-produkcyjnej. Do kwietnia 2022 roku generalny wykonawca zrealizuje na terenie o powierzchni 55 000 metrów kwadratowych łącznie cztery hale o powierzchni użytkowej 5 000 metrów kwadratowych każda oraz przylegający do nich budynek biurowy wraz z pomieszczeniami socjalnymi dla firmy TOPREGAL.

GOLDBECK jest znany w całej Europie z budowania systemowego. Firma produkuje we własnych fabrykach niezbędne elementy budowlane, w tym konstrukcje nośne, stropy i ściany, i dostarcza je "just in sequence" na plac budowy. Na miejscu elementy systemu są następnie montowane w gotowe obiekty handlowe. Volker Huber, kierownik oddziału GOLDBECK w Rostocku, tak wyjaśnił zalety tej metody budowlanej podczas dzisiejszego wmurowania kamienia węgielnego: "Powstanie TOPREGALU jako pierwszego projektu budowlanego w nowym parku przemysłowym Berlin-Szczecin ma charakter latarni morskiej. W ciągu zaledwie dziesięciu miesięcy przekształcimy wolną działkę w gotową do użytku halę logistyczno-produkcyjną, która miejmy nadzieję szybko przekona liczne inne firmy o zaletach tej lokalizacji. Kolejna korzyść - zarówno dla TOPREGALU, jak i dla środowiska: dzięki usystematyzowanej metodzie budowy będziemy mogli zaoszczędzić znaczną ilość zasobów i emisji, które zwykle są produkowane. System fotowoltaiczny o mocy 550 kWp wraz z magazynem buforowym oraz 20 punktów e-ładowania również przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju obiektu."

Właściciel budynku Jürgen Effner wykorzystał uroczystość wmurowania kamienia węgielnego jako okazję do podziękowania wszystkim zaangażowanym za dobrą współpracę: "Corona nie ułatwiła planowania tego projektu budowlanego. Wiele osób zaangażowanych w projekt, w tym zespół projektowy GOLDBECK i 30 innych osób, spotykamy dziś po raz pierwszy osobiście. Ale mimo wszystkich okoliczności, przez cały czas czuliśmy się w Pasewalku bardzo dobrze doradzeni i ciepło przyjęci. Dlatego dziękuję burmistrz Sandrze Nachtweih oraz Ministerstwu Gospodarki, Pracy i Zdrowia, Przedsiębiorstwu Promocji i Rozwoju Vorpommern-Greifswald, jak również firmie GOLDBECK i wszystkim innym partnerom zaangażowanym w budowę. Jestem pewien, że następne dziesięć miesięcy będzie równie chętne do współpracy i udane, i cieszę się na naszą dalszą współpracę."

przełom 1

przełom 2