Produkty

Wyposażenie regału wspornikowego

Header

Regały wysięgnikowe firmy TOPREGAL, przeznaczone do składowania długich towarów, utrzymują na swoich wspornikach o długości od 50 do 125 cm wysokie obciążenie od 1250 kg do 6000 kg. Niezależnie od tego, czy są malowane, czy cynkowane ogniowo: Akcesoria i pojedyncze części, pasujące do naszych regałów wysięgnikowych, inspirują wysoką jakością i uczciwą ceną, do czego przyzwyczaiła Państwa firma TOPREGAL. W naszym asortymencie znajdą Państwo szeroki wybór dodatkowych elementów wyposażenia, a także akcesoria zabezpieczające. Ponadto dostępne są praktyczne artykuły do porządkowania, sortowania i oznaczania składowanych towarów długich.

Wybierz odpowiedni typ regału wspornikowego

Stojaki do regałów wysięgnikowych: co trzeba wiedzieć

Przy wysokości od 200 cm do 600 cm wsporniki regałów wysięgnikowych stanowią oszczędzającą miejsce alternatywę dla zwykłych regałów paletowych. Modele KR2500, KR3000 i KR6000 różnią się między sobą maksymalną wysokością i nośnością. Dzięki temu w wersji dwustronnej na jednym pionie można umieścić 2500 - 6000 kg. Szczególną cechą są nasze wsporniki regałów wysięgnikowych typu KR2500. Podczas gdy ramiona wspornikowe dwóch pozostałych mogą być elastycznie zawieszone na różnych wysokościach w zależności od potrzeb, są one na stałe przyspawane do stojaka KR2500. Zapewnia to dodatkową stabilność i większą nośność. Dziesięć ramion wspornikowych o długości 50 cm utrzymuje ciężar do 250 kg każde.

Typy KR3000 i KR6000 mogą być również zakupione w wersji ocynkowanej ogniowo, co umożliwia zastosowanie na zewnątrz lub w warunkach szczególnie korozyjnych. Duża grubość materiału i stabilny materiał uniemożliwiają odkształcenie przy określonym obciążeniu nominalnym. Bądź bezpieczny dzięki wspornikom regałów wysięgnikowych firmy TOPREGAL.

Stężenia do regałów wysięgnikowych: co należy wiedzieć

W zależności od tego, co ma być przechowywane, szerokość i wysokość zatoki musi być dopasowana do danego zastosowania. W przypadku regałów wysięgnikowych nie jest ona określona przez długość kratownicy, jak w przypadku regałów paletowych lub magazynowych, lecz przez stężenia pomiędzy poszczególnymi słupami regałów wysięgnikowych. Są one dostępne u nas w szerokościach 1 m lub 1,5 m i malowane na kolor niebieski sygnałowy RAL5005, jak również cynkowane ogniowo do zastosowań zewnętrznych. Tutaj pomiędzy słupami mocuje się na przemian stężenia poziome i ukośne, aby nadać regałowi wspornikowemu niezbędną stabilność, a tym samym stateczność. Do zbudowania kompletnego przęsła regałowego potrzebne są zatem co najmniej 2 słupy i odpowiednie stężenia, aby można je było zamocować pomiędzy regałami wspornikowymi. Ilość potrzebnych słupów usztywniających zależy od wysokości regału wspornikowego. Aby wspierać Państwa w jak najlepszy sposób, oferujemy wyłącznie pasujące zestawy stężeń wraz z kompletnym materiałem montażowym.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

System regałów wspornikowych rzadko występuje samodzielnie. Oprócz systemu regałów, aby ułatwić codzienną pracę w magazynie, zazwyczaj wykorzystuje się wózki przemysłowe, takie jak wózki widłowe, wózki wysokiego podnoszenia, a nawet wózki szybkiego składowania. Aby zabezpieczyć przed kolizją belki nośne regałów i dolne konstrukcje regałów, potrzebne są akcesoria związane z bezpieczeństwem, takie jak pachołki zabezpieczające przed uderzeniem, zabezpieczenie przed kolizją w kształcie litery U lub L lub nawet cała deska zabezpieczająca przed uderzeniem. Dzięki temu nie tylko chronisz swoje półki oraz przechowywane na nich towary i surowce. Stosowanie odpowiedniego sprzętu ochronnego jest również zalecane przez DGUV 108-007. Również deski chroniące przed uderzeniami i bramki kolizyjne są po prostu mocowane do podłogi za pomocą kotew śrubowych. Te urządzenia zabezpieczające są sprawdzone przez TÜV i spełniają wszystkie istotne normy i przepisy ustawodawcy. Baw się bezpiecznie, korzystając z istotnych dla bezpieczeństwa akcesoriów firmy TOPREGAL.

Ramiona wspornikowe: co należy wiedzieć

Częściowo mocno zgrzewane, częściowo elastycznie mocowane. Są to ramiona wysięgnikowe do naszych systemów regałowych firmy TOPREGAL. Do składowania długich towarów niezbędne jest kilka stabilnych i wytrzymałych ramion wysięgnikowych. Dzięki hartowaniu naszej stali i malowaniu proszkowemu lub cynkowaniu ogniowemu nasze ramiona wysięgnikowe są szczególnie trwałe i wytrzymują najcięższe wymagania w zakresie składowania. Po raz kolejny materiał determinuje miejsce użytkowania. Malowane ramiona wysięgnikowe nie powinny być stosowane w środowiskach korozyjnych, do których zaliczają się obszary zewnętrzne. W tym celu oferujemy również ramiona wspornikowe do KR3000 i KR6000 w wersji ocynkowanej ogniowo. W trzech różnych długościach, możesz więc zdecydować, ile chcesz przechowywać na jednej półce. Każde ramię wspornikowe może wytrzymać obciążenie do 500 kg. Nie zwlekaj i pozwól, aby ramiona wysięgnikowe firmy TOPREGAL utrzymały dla Ciebie towar.

Wsporniki do regałów wysięgnikowych: co należy wiedzieć

Rozbudowa regałów wysięgnikowych jest dość prosta. Dzięki wspornikowi półki firmy TOPREGAL ułatwiają Państwo przechowywanie paczek, mniejszych towarów lub nawet pojedynczych przedmiotów, które nie mogą już wpaść między ramiona wspornikowe. Zabezpieczenie przed odchylaniem się długich towarów jest możliwe również dzięki wspornikowi półki dla naszych regałów wysięgnikowych. Są one dostępne w wersji drewnianej, dla lżejszych towarów o maksymalnej masie 400 kg w pomieszczeniach, lub w postaci siatki, która nadaje się również na zewnątrz i ma nośność 500 kg. Praktyczne półki są zabezpieczone dodatkowymi listwami mocującymi, które są już zawarte w dostawie. Te listwy mocujące można również zamawiać pojedynczo, jeśli posiadają Państwo już odpowiednie wsporniki do regałów wysięgnikowych.

......czytaj więcej