Produkty

Wyposażenie regałów paletowych

Header

Wybierz odpowiedni typ regału paletowego

Podpory do regałów paletowych: co trzeba wiedzieć

Nasze stojaki do regałów paletowych można dostać w wysokościach od 200 cm do 750 cm. W zależności od wysokości Twojego magazynu, sklepu czy warsztatu majsterkowicza, znajdziesz tu to, czego szukasz. Przy obciążeniu przęsła wynoszącym od 9000 kg (PR4500 / PR9000) do 15000 kg (PR15000) można również wybrać stojak regału, który optymalnie pomieści towary. Są one również dostępne w dwóch różnych głębokościach, co pozwala na idealne wykorzystanie dostępnej przestrzeni bez ograniczeń wynikających z ograniczonej powierzchni. Nasze regały paletowe mogą być również umieszczone na zewnątrz budynków. Dzięki ocynkowanej ogniowo powierzchni nasze specjalne, nierdzewne wsporniki regałów paletowych wytrzymują nawet najbardziej niekorzystne warunki pogodowe. Ustawić się bezpiecznie. Z ramieniem nośnym regału paletowego firmy TOPREGAL.

Podpory do regałów paletowych: co trzeba wiedzieć

Dostępne w 3 długościach (180 cm, 270 cm, 360 cm) belki do regałów paletowych TOPREGAL spełniają najważniejsze zadanie w magazynie: przejmują ładunki. I to nie mało: obciążenie półek waha się od 2000 kg do 4500 kg maksymalnego ciężaru, w zależności od długości kratownicy i typu regału paletowego. Oznacza to, że w profesjonalnych regałach paletowych można składować szczególnie ciężkie przedmioty na europaletach. Nieskomplikowany montaż za pomocą kołków zabezpieczających, które są zaczepione do rur nośnych regałów paletowych, sprawia, że montaż i doposażenie tych wytrzymałych regałów i belek poprzecznych jest szczególnie proste. Również tutaj materiał decyduje o miejscu zastosowania: belki poprzeczne PR4500 i PR9000 są dostępne również w wersji ocynkowanej ogniowo. Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby przechowywać je na zewnątrz. Podnieś ciężary dzięki trawersom do regałów paletowych firmy TOPREGAL.

Wsporniki regałów paletowych: co trzeba wiedzieć

Wsporniki z drewna, stali, kraty i siatki drucianej. Wsporniki półek TOPREGAL do naszych regałów paletowych są tak wszechstronne, jak ich zastosowania. W przypadku składowania tylko europalet można obejść się bez podpórki pod regał. Jednak gdy trzeba przechowywać małe części, pojemniki z otwartymi frontami, walizki lub inne opakowania, które nie odpowiadają typowym wymiarom, składowanie bez podpórki na półce staje się trudne. Poszczególne materiały i wykończenia półek mają swoje szczególne właściwości. Na przykład drewniana półka jest atrakcyjna, jeśli lekkie przedmioty są przechowywane w suchych pomieszczeniach. Jeśli obciążenie ogniowe w budynku jest zbyt duże, dostępne są również bardziej odporne materiały, takie jak krata ze stali ocynkowanej ogniowo. Mogą one być również dobrze wykorzystane w środowiskach korozyjnych. Nasi eksperci z firmy TOPREGAL chętnie doradzą Państwu również przy wyborze optymalnego wspornika regałów paletowych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Regał paletowy rzadko występuje samodzielnie. Oprócz systemu regałowego, aby ułatwić codzienną pracę w magazynie, zazwyczaj wykorzystuje się wózki przemysłowe, takie jak wózki widłowe, wózki wysokiego podnoszenia czy nawet wózki szybkiego składowania. Aby zabezpieczyć przed kolizją belki nośne regałów i dolne konstrukcje regałów, potrzebne są akcesoria związane z bezpieczeństwem, takie jak pachołki zabezpieczające przed uderzeniem, zabezpieczenie przed kolizją w kształcie litery U lub L lub nawet cała deska zabezpieczająca przed uderzeniem. Dzięki temu nie tylko chronisz swoje półki oraz przechowywane na nich towary i surowce. Stosowanie odpowiedniego sprzętu ochronnego jest również zalecane przez DGUV 108-007. Również deski chroniące przed uderzeniami i bramki kolizyjne są po prostu mocowane do podłogi za pomocą kotew śrubowych. Te urządzenia zabezpieczające są sprawdzone przez TÜV i spełniają wszystkie istotne normy i przepisy ustawodawcy. Baw się bezpiecznie, korzystając z istotnych dla bezpieczeństwa akcesoriów firmy TOPREGAL.

Dalsze akcesoria

Siatkowa ściana tylna, wspornik bębna, rozpórka i rozdzielacz ładunku. Pozostałe akcesoria TOPREGAL są równie różnorodne jak przechowywane towary. Na przykład można zapobiec wypadaniu towarów z tyłu regału za pomocą tylnego panelu z siatki lub użyć wspornika na beczki, aby umieścić beczki w regale paletowym, które w przeciwnym razie zajęłyby ogromną ilość miejsca na podłodze. W naszym asortymencie posiadamy również wanny wychwytowe w dwóch różnych rozmiarach, pasujące do naszych podpór bębnowych. Za pomocą przekładek i rozdzielaczy ładunku można zrealizować dodatkowe funkcje regału paletowego. W ten sposób można umieścić kilka regałów jeden za drugim lub przymocować do ściany. Dzięki rozdzielaczowi ładunku zapewniasz lepsze rozłożenie ciężaru poszczególnych przedmiotów na poprzeczki, a tym samym na elementy nośne regału. Dzięki temu półki mogą przenosić większe obciążenia. Najlepiej skonsultować się z naszymi ekspertami z firmy TOPREGAL, aby spośród tych różnorodnych opcji znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie regałowe.

......czytaj więcej