Produkty

Spawarka MIG/MAG MIMA350, prąd spawania 350 A, TecMaschin

 ★ ★ ★ ★ ★ 
 ★ ★ ★ ★ ★ 
(5)
Do 10% rabatu dla Państwa koszyka!
9.000
3 %
22.500
5 %
45.000
10 %
Dane techniczne i pliki do pobrania
Artykuł nr 221966
 • Model
  MIMA350
 • Źródło energii
  kabel
 • Waga
  48 kg
 • Kolor
  niebieski
 • Szerokość
  365 mm
 • Głębokość
  685 mm
 • Wysokość
  675 mm
 • Długość kabla
  300 cm
 • Klasa ochrony
  IP21
 • Zakres zastosowania
  Wnętrze
 • Napięcie
  28 V
 • Power
  30 W
Zakres dostawy
 • 1 x spawarka MIG/MAG MIMA350, TecMaschin
 • 1 x dysza spawalnicza 0,8mm
 • 1 x dysza spawalnicza 1,0mm
 • 1 x dysza spawalnicza 1,2mm
 • Akcesoria potrzebne do pracy
 • Prosta i elastyczna obsługa dzięki inteligentnej konstrukcji
 • Wysokie napięcia prądu umożliwiają spawanie szczególnie grubych blach
 • Szeroki zakres zastosowań dzięki regulowanemu łukowi
 • Obsługuje różne procesy spawania
 • W zestawie różne wysokiej jakości akcesoria

Wydajna spawarka

Wysokie prądy spawania do 350 A zapewniają szybkie i czyste spawanie różnych materiałów i grubości blach. Po zapaleniu się łuku, jego kształt, intensywność i ciepło można regulować za pomocą parametrów prądu spawania i napięcia spawania. Jest to możliwe dzięki regulacji różnych pokręteł na urządzeniu spawalniczym. Prędkość podawania drutu spawalniczego można również elastycznie wybrać w zakresie 2 - 18 m/min. Dzięki temu spawarka MIG/MAG zapewnia optymalne wyniki spawania dla różnych grubości blach i trudno dostępnych miejsc spawania.
Spawarka MIMA350 może być stosowana do różnych procesów spawania. Należą do nich MIG (spawanie w gazie obojętnym), MAG (spawanie w gazie aktywnym metalicznie) oraz MMA (ręczne spawanie łukowe metali). Te procesy spawalnicze są przypisane do rodziny spawania w osłonie gazów. W tym przypadku do przedmiotu obrabianego przykłada się elektrodę topliwą i zapala się łuk z dużym natężeniem prądu. Gaz osłonowy, który zazwyczaj składa się z argonu lub mieszanki argon-CO2, zapobiega utlenianiu się spoiny i tym samym jej kruchości. Technikę LIFT TIG można stosować również w przypadku spawarki TecMaschin. Tutaj elektroda jest najpierw umieszczana na obrabianym przedmiocie. Po przyłożeniu napięcia elektroda zostaje uniesiona, co powoduje zapalenie się łuku.

Kompaktowe wymiary dla elastycznego zastosowania

Nie tylko cechy elektrotechniczne tej potężnej spawarki MIMA350 są przekonujące. Kompaktowe wymiary 365 mm x 685 mm x 675 mm oraz długi kabel zasilający 300 cm pozwalają na elastyczne zastosowanie w warsztatach, halach produkcyjnych, a nawet na placach budowy. Właśnie tam, gdzie trzeba trwale połączyć blachy, pręty zbrojeniowe i inne metalowe półprodukty. Uchwyt palnika jest również 300 cm, a przewód uziemiający (ground cable) o długości 2 m. Dzięki temu możesz spawać nawet w trudno dostępnych miejscach. Niska waga wynosząca zaledwie 48 kg, pasek do przenoszenia i plastikowe rolki również zapewniają wygodny transport.

Akcesoria spawalnicze dla każdego przypadku

Dzięki naszej spawarce MIG/MAG MIMA350 jesteś w pełni wyposażony. Wraz ze spawarką otrzymujemy trzy końcówki kontaktowe palnika, zwane również dyszami spawalniczymi, z otworem na druty o średnicy 0,8; 1,0 i 1,2 mm. Odpowiednie pręty spawalnicze można znaleźć również w TecMaschin. Uchwyt palnika, przewód uziemiający wraz z zaciskiem spawalniczym i palnik wchodzą w zakres dostawy. Oznacza to, że masz wszystko z jednego źródła i nie musisz się martwić, że czegoś zabraknie do przyszłego użytku spawalniczego.

Pro Tip:

Czyścić dysze spawarki po każdym użyciu. W przypadku ich zatkania nie można używać MIMA350 do czasu wymiany dysz.

......czytaj więcej
 ★ ★ ★ ★ ★ 
 ★ ★ ★ ★ ★ 
(ᴓ 4.00 / 5.00)
Nasz niezależny partner opinii "Trusted Shops" podjął różne działania, aby zagwarantować, że prezentowane tutaj oceny pochodzą wyłącznie od konsumentów, którzy rzeczywiście dokonali zakupu produktów. Szczegółowy opis środków można przeczytać na stronie Trusted Shops.
 ★ ★ ★ ★ ★ 
 ★ ★ ★ ★ ★ 
24.04.2024 w oparciu o Nr art. 221966
Urządzenie zdecydowanie wygrywa pod względem stosunku ceny do wydajności i jest bezkonkurencyjne w swojej klasie cenowej. Nawet tańsze porównywalne urządzenia są o ok. 50% droższe. Szkoda tylko, że można było je ulepszyć w kilku małych obszarach, które spowodowałyby niewielkie lub żadne dodatkowe koszty produkcji, gdyby zostały wzięte pod uwagę na etapie projektowania. Przykładowo, wąż o długości 3 metrów jest bardzo krótki jak na urządzenie spawalnicze tej wielkości. Kabel masy jest jeszcze krótszy i ma 2 metry, a kabel uchwytu elektrody do spawania MMA również ma 2 metry długości. To zdecydowanie za krótko. Co więcej, uchwyt znajduje się zbyt blisko urządzenia lub blacha na obudowie wystaje zbyt daleko, przez co nie można w pełni chwycić uchwytu, co miałoby sens, biorąc pod uwagę wagę takiego urządzenia. Dodatkowo płytka, do której przykręcone są kółka od strony butelki powinna być wzmocniona, gdyż prawdopodobieństwo, że kółka stosunkowo szybko obetrą się o nóżki jest wysokie. Pożądane byłoby również, aby urządzenie miało dodatkowe złącze 220 V do mniejszych prac spawalniczych. Instrukcja obsługi też jest trochę uboga, nawet jeśli założyć, że takie urządzenie kupi tylko ktoś, kto wcześniej pracował ze spawarką, to pożądane byłyby informacje o opcjach ustawień i przykładowe wartości dla fikcyjnych zastosowań. Niemniej jednak nie ma wątpliwości, że kupiłbym to urządzenie ponownie w dowolnym momencie, a biorąc pod uwagę korzystną cenę, pominąłbym fakt, że istnieje niewielki potencjał optymalizacji. Nie mam jeszcze żadnego długoterminowego doświadczenia i nie zmierzyłem jeszcze, czy rzeczywiście osiąga określone natężenie prądu. Jednak podczas spawania testowego było jasne, że urządzenie to zapewnia wystarczającą moc do zwykłej pracy, jeśli nie pracujesz w przemyśle stoczniowym.
Oryginał
 ★ ★ ★ ★ ★ 
 ★ ★ ★ ★ ★ 
24.04.2024 w oparciu o Nr art. 221966
 ★ ★ ★ ★ ★ 
 ★ ★ ★ ★ ★ 
28.02.2024 w oparciu o Nr art. 221966
 ★ ★ ★ ★ ★ 
 ★ ★ ★ ★ ★ 
22.06.2023 w oparciu o Nr art. 222348
 ★ ★ ★ ★ ★ 
 ★ ★ ★ ★ ★ 
27.03.2023 w oparciu o Nr art. 221966
Często zadawane pytania (FAQ)
Pytania ogólne
W jaki sposób realizowana jest wysyłka i jak długi jest czas dostawy mojego zamówienia?

Twoje zamówienie zostanie zazwyczaj przekazane firmie spedycyjnej w ciągu 24 godzin odotrzymania zamówienia lub płatności (w zależności od wybranej metody płatności), w zależności od stanów magazynowych. Od tego momentu czas dostawy na terenie Republiki Federalnej Niemiec wynosi maksymalnie 72 godziny (przesyłki międzynarodowe trwają odpowiednio dłużej, prosimy o zwrócenie uwagi na informacje bezpośrednio na danym przedmiocie). Jeśli wybrałeś awizo, przewoźnik skontaktuje się z Tobą co najmniej jeden dzień przed dostawą w celu ustalenia daty dostawy.

Dalsze szczegóły dotyczące przetwarzania wysyłki można znaleźć tutaj.